pożyczka przez internet
IMIĘ
NAZWISKO
TELEFON
EMAIL
PESEL

Pożyczka pozabankowa czy kredyt w banku? Zakładasz, że Twoja historia kredytowa nie pozwala na kredyt w banku? My sądzimy że się mylisz. W pierwszej kolejności sprawdzimy kredyty w banku, o ile w żadnym banku nie znajdziemy oferty dla Ciebie zaproponujemy szybką pożyczkę. Do 5.000 w ciągu 5 minut! Dla klientów z obniżoną zdolnością kredytową. Także kredyt konsolidacyjny na spłatę zaległych długów bankowych.

Monthly Archives: Czerwiec 2014

Kobieta uwodzicielska swetry

Ciężko trudniej uznać, co miałoby być przejawem elegancji i gracji.

Czy takim czynnikiem mogą być na przykład fotografie w znanych czasopismach jak na przykład “Vogue czy “Cosmopolitan”? Czy takim wyznacznikiem mogą być filmy reklamowe promujące perfumy np. Bleu de Chanel czy Dior?
Każdy fotografik weselny zapewne chciałby kiedyś wykonywać zdjęcia kobiecie tak pięknej jak Audrey Hepburn. I jakkolwiek Audrey Hepburn nie żyje już od prawie 20 lat, to bezustannie zadziwia, zdumiewa, czaruje.

Sprawdź w jakich sweterkach chodzą dzisiaj kobiety – Golfy

To właśnie w latach 50. i 60. XX wieku Audrey Hepburn była (obok Marylin Monroe, Jacqueline Kennedy Onassis, Brigitte Bardot) jedną z kilku kobiet, jakie znamiennie wpłynęły na style w modzie i kobiecy ubiór. Kiedy przytacza się takie wartości jak szyk i elegancja, to dla wielu osób ucieleśnieniem tych wartości była właśnie Audrey Hepburn.

Kredyt konsolidacyjny w AliorBanku

Kredyty konsolidacyjne cieszą się sporym zainteresowaniem osób nadmiernie zadłużonych. Nic dziwnego, po dostaniu takiego zobowiązania zamiast kilku rat opłacamy tylko jedną, na ogół nawet niższą od kwoty wcześniejszych pożyczek.

Kredyt konsolidacyjnyalior

Alior Bank

Już nie musisz rozmyślać, w jakim banku najzyskowniej zastąpisz wszelkie swoje płatności (np. za zobowiązania gotówkowe, ratalne, samochodowe i karty kredytowe) – w jedną niższą ratę.

-Koszt całkowity kredytu

Gwarantujemy, że rata kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku będzie niższa od udzielanej przez inne banki.

Oferujemy:

  • konsolidację kredytów nawet do 150 tys. zł bez zabezpieczenia
  • kredyt przystosowany do Twoich możliwości (spłatę rozłożymy nawet na 10 lat)
  • specjalną gotówkę na jakikolwiek cel
  • minimum formalności
  • doradztwo bankiera, który pokaże propozycję najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom

MASZ PEŁNE PRZEKONANIE NAJLEPSZEGO WYBORU!

Sprawdź na kredyt-net.eu

Pracownicy ING Banku Śląskiego zakończyli wiosenną akcję honorowego krwiodawstwa. W spotka…

Akcesoria do monitorówPracownicy ING Banku Śląskiego zakończyli wiosenną akcję honorowego krwiodawstwa. W spotkaniach udział wzięło 80 pracowników, którzy oddali 36 litrów krwi.

W ramach wiosennej akcji krwiodawstwa odbyły się następujące spotkania:               

20 marca, Katowice (Green Park, ul. Murckowska 18 B;
11 kwietnia, Katowice (ul. Sokolska 34;
29 kwietnia, Ruda Śląska (ul. Niedurnego 54;
22 maja, Katowice (Green Park, ul. Murckowska 18 B;
21-22 maja, Szczecin(Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Honorowe akcje krwiodawstwa ING stanowią stały element działalności społecznej ING Banku Śląskiego. Organizowane są przez pracowników banku kilka razy w roku, na terenie całej Polski, przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W akcjach zorganizowanych w 2013 roku uczestniczyło blisko 250 pracowników banku, którzy oddali ponad 100 litrów krwi.

Społecznaodpowiedzialność biznesu i działania w tym obszarze wspierają realizację celów biznesowych ING Banku Śląskiego. Strategia CSR określa cele, działania oraz mierniki w obszarach relacji z klientami, relacji z pracownikami, działalności na rzecz społeczeństwa oraz działalności na rzecz środowiska naturalnego. Zgodnie z jej założeniami, w 2013 roku, został opublikowany Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ING Banku Śląskiego za lata 2011-2012 zatytułowany „ING Sztuka Odpowiedzialności”. Podsumowuje on postępy w realizacji założeń oraz wyznacza cele na kolejne lata. Bankznajduje się w składzie pierwszego w Polsce giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index oraz w elitarnym gronie firm wyróżnionych certyfikatem Top Employer oraz Top Employer Europe. Bank jako jedyna instytucja finansowa został wyróżniony Złotym Listkiem CSR Polityki 2014.

Źródło: ING Bank Śląski

Kredyt hipoteczny pko sa-ranking banków kredyty hipoteczne

Popularność kredytów

Kredyty gotówkowe są to jedne z najpopularniejszych typów kredytów gotówkowych. Swoje powodzenie zawdzięczają dowolnością celu dodatkowo łatwości w zdobyciu pieniędzy. Jest to znakomite rozwiązanie do podwyższenia domowego budżetu czy pozyskania środków pieniężnych do sfinansowania wyznaczonego celu czy nabytku.

Dokąd udać się po kredyt?

Kredyt gotówkowy można zdobyć na dwa sposoby: tradycyjnie – stacjonarnie w banku oraz internetowo – poprzez wypełnienie szybkiego wniosku ze strony internetowej.

Druga metoda jest współcześnie najpopularniejszą formą otrzymania kredytu, jako że można w ten sposób zaoszczędzić dużo czasu. Zazwyczaj po złożeniu aplikacji o pożyczkę, konsultant bankowy oddzwania w ciągu 48 godzin by przedstawić szczegółową ofertę dedykowaną do potrzeby oraz zdolności samego klienta.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość złożenia wniosków do kilku instytucji co daje nam możliwośc porównania kredytów bez konieczności biegania po bankach.

Czteroosobowa rodzina, która osiąga dochód na poziomie średniej krajowej, w 2014 roku o…

Czteroosobowa rodzina, która osiąga dochód na poziomie średniej krajowej, w 2014 roku odda państwu w formie PIT, składek ZUS, VAT i akcyzy prawie 23 tys. zł – szacuje Tax Care.

Tax Care sprawdził, jaką część zarobionych i wydatkowanych przez nas w ciągu roku pieniędzy potrąca państwo w formie różnego typu zobowiązań publiczno-prawnych. Obliczenia dotyczą 4-osobowej rodziny, osiągającej dochód na poziomie dwukrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, które wyniosło w listopadzie 3 898 zł brutto. Punktem wyjścia do analizy była struktura wydatków gospodarstw domowych publikowana przez GUS. Ponieważ ostatnia publikacja dotyczy 2012 roku, zawarte tam kwoty zostały zmienione o wskaźnik inflacji. Z uwagi na to, że produkty i usługi kupowane przez rodzinę objęte są różnymi stawkami VAT, a publikacja GUS odnośnie struktury wydatków nie obejmuje podziału na wydatki z uwzględnieniem tego czynnika, przyjęto własne założenia odnośnie stawek VAT.

 

1 285 zł miesięcznie na PIT i ZUS

Każdy kto uzyskuje dochód, jeśli nie znajduje się w katalogu wyłączeń lub zwolnień, płaci podatek dochodowy. Co prawda możliwy jest wybór kilku form opodatkowania, co pozwala na pewną optymalizację tego zobowiązania, jednak dotyczy to tylko tych osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Pozostałe osoby opodatkują swój dochód według skali, tj. 18% do kwoty 85 528 zł i 32% powyżej tej kwoty. Statystyczna osoba uzyskując przychód na poziomie 3 898 zł mieści się więc z całością swoich dochodów w pierwszym progu podatkowym. Wynagrodzenie netto takiej osoby wyniesie 2782 zł. Pozostałą część wynagrodzenia stanowią: zaliczka na podatek dochodowy (278 zł, składki ZUS (534,41 zł łącznie przeznaczone jest na składkę emerytalną, rentową i chorobową oraz ubezpieczenie zdrowotne (302,72 zł. Już na tym etapie przekazujemy organom państwa łącznie około 1116 zł rocznie. Pozostaje nam co najwyżej liczyć na to, że w jakiejś części pieniądze te wrócą do nas w razie korzystania z opieki medycznej lub w przyszłości, gdy będziemy otrzymywać świadczenie emerytalne.

 

Statystyczna rodzina już na etapie uzyskiwania środków do życia przekazuje państwu w ciągu miesiąca:

556 zł z tytułu podatku dochodowego

1069 zł w formie składek ZUS

605 zł na ubezpieczenie zdrowotne.

Łączne miesięczne obciążenie rodziny z tego tytułu wynosi więc prawie 2230 zł. Na szczęście dokonując rozliczenia rocznego zimniejszą swoje zobowiązanie wobec fiskusa. Najpierw odliczają od podstawy opodatkowania zapłacone składki na ZUS, co pozwala zmniejszyć łącznie roczną należność o ok. 2 300 zł. Dokonując wspólnego rozliczenia zyskają kolejne 556 zł. Podatek zmniejszą natomiast o część zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne – łącznie o 6256 zł oraz o 2224,08 zł z tytułu ulgi na dzieci. Można więc przyjąć, że po rocznym rozliczeniu ich średnie miesięczne obciążenie z tytułu PIT oraz ZUS wyniesie łącznie 1 285 zł, co rocznie da 15 420 zł.

VAT obciąża konsumenta

Konstrukcja VAT-u oparta jest na mechanizmie naliczania i odliczania. W efekcie chociaż to przedsiębiorcy rozliczają ten podatek i wpłacają go fiskusowi, to jednak konsument ponosi cały ciężar ekonomiczny tego podatku. Oznacza to, że kupując każdy produkt lub usługę, o ile nie są zwolnione, płacimy VAT. Ile? Zależy to od tego, ile wydajemy i co kupujemy, a w efekcie jaka stawka ma zastosowanie do danego zakupu.

 

Przyjmując średnią statystyczną strukturę i wysokość wydatków, na samą żywność czteroosobowa rodzina wydaje w ciągu miesiąca 944 zł. W tym przypadku zastosowanie znajdą aż trzy stawki VAT, tj. 5% na podstawowe produkty jak np. pieczywo, mleko i sery, niektóre owoce i warzywa, mąkę, owoce czy ryby, 8% na inne owoce np. banany, cytrusy, cukier, czy bakalie oraz 23% np. na czekoladę. Zakładając, że 600 zł stanowią produkty opodatkowane 5-proc. stawką, 200 zł opodatkowane stawką 8% oraz 144 zł stawką 23%, to kupując żywność w jednym miesiącu łącznie wydamy około 93 zł tylko na VAT, co rocznie daje 1 116 zł.

Przeciętne wydatki miesięczne na alkohol i papierosy to 96 zł. Uwzględniając dodatkowo opodatkowanie akcyzą, łączny miesięczny koszt podatków (VAT-u i akcyzy wynikający z zakupów tych produktów wyniesie ok. 68 zł (przy założeniu, że 60 zł to wydatek na papierosy. Łącznie daje to aż ok. 816 zł rocznie podatków w tych produktach.

Na odzież i obuwie czteroosobowa rodzina statystycznie wydaje ok. 206 zł miesięcznie. Uwzględniając stawkę 23%, koszt VAT-u w tych zakupach można szacować na ok. 39 zł miesięcznie, czyli 468 zł w ciągu roku.

 

Więcej podatku, bo aż ok. 1 900 zł rocznie statystyczna rodzina zapłaci za transport. W tym przypadku koszty podatkowe to nie tylko VAT, ale także akcyza zawarta w cenie paliwa. Na transport, czyli zarówno środki transportu (samochody osobowe nowe i używane, pojazdy motorowe jednośladowe, rowery, eksploatacje prywatnych środków transportu, jak i usługi transportowe (opłaty za przejazd i przewozy bagażu, statystyczna rodzina wydaje co miesiąc 404 zł. Przy założeniu, że w tej kwocie 300 zł stanowią wydatki na paliwo, to ok. 158 zł z niej stanowią podatki (VAT, akcyza oraz opłata paliwowa.

 

Użytkowanie mieszkania to nie tylko podatek od nieruchomości

Sięgając do statystyk można też przyjąć, że czteroosobowa rodzina zajmuje nieruchomość o powierzchni 80 m2. Koszt, jaki ponosi z tego tytułu to 685 zł . W kwocie tej znajdują się m. in. opłaty za wynajem mieszkania i usługi związane z konserwacją mieszkania lub domu i inne usługi związane z zamieszkiwaniem (zaopatrywanie w wodę, usługi kanalizacyjne, wywóz nieczystości, opłaty za zużycie energii elektrycznej, koszty zarządzania i administracji nieruchomością, pozostałe usługi związane z zamieszkiwaniem, nośniki energii.

 

Obciążenie podatkami mieszkania to zarówno VAT zawarty w cenie kupowanych świadczeń (w zależności od przedmiotu zakupu zastosowanie może znaleźć zarówno zwolnienie z VAT, jak też stawki 8% i 23%, jak też podatek od nieruchomości i akcyza. Przy założeniu, że 285 zł to wydatki opodatkowane stawką 23% a pozostałe opodatkowane są stawką 8%, uzyskujemy kwotę ok. 1 524 zł rocznie (127 zł miesięcznie. Do tego trzeba doliczyć podatek od nieruchomości, który w Warszawie za 2013 r. przy mieszkaniu 80m2 wyniósł ok. 80 zł (przy uwzględnieniu udziału w częściach wspólnych.

 

Stawki podatku od nieruchomości określa w drodze uchwały rada gminy, pilnując maksymalnych stawek określonych w ustawie. Tak więc wysokość podatku od nieruchomości będzie różna w poszczególnych miejscowościach.

 

Inną kategorię stanowią wydatki na wyposażenie mieszkania i prowadzenie gospodarstwa domowego, na które składają się w szczególności meble, sprzęt oświetleniowy, dywany, sprzęt gospodarstwa domowego, oraz usługi związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego (artykuły związane z czyszczeniem i utrzymaniem mieszkania i jego wyposażenia, środki do prania i czyszczenia. Statystyczna rodzina wydaje na nie miesięcznie ok. 185 zł, w czym znajduje się ok. 34 zł VAT-u. Rocznie jest więc ok. 415 zł.

Zdrowie i edukacja

Wydatki na edukację to opłaty za naukę w szkołach publicznych, prywatnych, społecznych oraz opłaty za przedszkole. Nie tylko publiczne, ale także niepubliczne szkoły, przedszkola, czy inne placówki, które są objęte system oświaty, korzystają ze zwolnienia z VAT. Przyjmujemy więc, że ta grupa w całości korzysta ze zwolnienia. W przypadku zdrowia wysokość obciążenia VAT-em jest już bardziej złożona i zależy od przedmiotu zakupu. W kategorii tej znajdują się zarówno leki i inne artykuły związane z ochroną zdrowia (np. okulary optyczne, aparaty słuchowe, smoczki, termometry, jak też usługi medyczne np. usługi dentystyczne, porady lekarskie, opłaty za usługi świadczone osobom przebywającym w szpitalu, czy opłaty związane z leczeniem sanatoryjnym. Zastosowanie znajdzie więc w szerokim zakresie stawka 8% jak też zwolnienie. Statystyczna rodzina wydaje miesięcznie na zdrowie 150 zł. Zakładając, że połowa tej kwoty objęta jest zwolnieniem a druga stawką 8%, to roczne obciążenie VAT-em z tego tytułu wyniesie tylko 67 zł.

W łączności 244 zł VAT-u rocznie

Według zaktualizowanych danych GUS, na łączność cztery osoby wydadzą 139 zł. Składają się na to między innymi usługi pocztowe (te są zwolnione z VAT, gdy są świadczone przez Pocztę Polską: przesłanie listów, paczek, zakup znaczków i kart pocztowych. W tej grupie znajduje się także sprzęt telekomunikacyjny: zakup aparatów telefonicznych, radiotelefonicznych oraz usługi telekomunikacyjne: opłaty za rozmowy telefoniczne (telefony stacjonarne, komórkowe, usługi internetowe, instalacje telefoniczne.

Przyjmując, że chociaż mało kto wysyła listy, to jednak raz na jakiś czas wysyła paczkę, średnie miesięczne wydatki na usługi pocztowe to 30 zł. Pozostałe 109 zł pozostaje więc na inne świadczenia. Przy takich założeniach VAT wliczony w cenę usług telekomunikacyjnych w ciągu całego roku to ok. 244 zł.

Rekreacja i kultura

Rekreacja i kultura to zarówno wydatki na sprzęt audiowizualny, fotograficzny i informatyczny (np. odtwarzacze płyt kompaktowych, słuchawki, odbiorniki telewizyjne, oraz inny sprzęt związany z rekreacją i kulturą a także artykuły ogrodnicze i zwierzęta domowe (np. instrumenty muzyczne, przyczepy kampingowe, łodzie, wyposażenie sportowe, sadzonki, jak też usługi związane z tym segmentem (m. in. bilety do kina, teatru, wstęp na basen, siłownię, opłaty za radio, telewizję, zakup gazet, książek. Do tej grupy znajdzie więc zastosowanie zarówno stawka 5%, 8%, jak i 23%. Łączne miesięczne wydatki całej rodziny wynoszą 349 zł. Dokonując szacunku kwoty zapłaconego podatku założono, że do 150 zł miesięcznie znajduje zastosowanie stawka 23%, do 150 zł 8%, a do 49 zł 5%. Suma zapłaconego miesięcznie VAT-u dla tych założeń wynosi 41 zł VAT-u, co w skali roku daje 492 zł podatku.

Na restauracje, kawiarnie, bary, stołówki, bufety, uliczne punkty gastronomiczne, automaty sprzedażowe, czy zakwaterowanie (hotele, kwatery prywatne, schroniska, domy wypoczynkowe, kempingi, pozostałe statystyczna rodzina wydaje łącznie 110 zł miesięcznie, co w skali roku daje tylko 1320 zł. Do tej kwoty znajdzie zastosowanie zarówno stawka 23%, jak i 8%. Przyjmując, że 1 tys. zł z tej kwoty to usługi opodatkowane stawką 8%, łączne roczne obciążenie VAT-em wynosi 134 zł.

Pozostała grupa zawiera m. in. wydatki na higienę osobistą, przedmioty osobistego użytku, opiekę społeczną, ubezpieczenia, usługi bankowe, opłaty za porady ubezpieczeniowe i finansowe, usługi administracji państwowej, usługi sądowe i adwokackie, pogrzebowe i cmentarne, usługi agencji towarzyskich, biur matrymonialnych. Zastosowanie znajdzie więc zarówno zwolnienie z VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT może wynieść ok. 132 zł.

Ile miesięcznie wydaje i rocznie oddaje państwu czteroosobowa rodzina:

Rodzaj
wydatku/obciążenia

 

Miesięczny
wydatek

 

Roczne
obciążenie podatkiem

 

PIT
i ZUS

 

 

15 420

 

Żywność

 

944

 

1 116

 

Alkohol
i papierosy

 

96

 

816

 

Odzież
i obuwie

 

206

 

468

 

Transport

 

404

 

1 900

 

Użytkowanie
mieszkania

 

685

 

1 524

 

Wyposażenie
mieszkania

 

185

 

415

 

Zdrowie

 

150

 

67

 

Łączność

 

139

 

244

 

Rekreacja
i kultura

 

349

 

492

 

Restauracje
itp.

 

110

 

134

 

Pozostałe

 

195

 

132

 

Podatek
od nieruchomości

 

 

80

 

Łącznie

 

3 463

 

22 808

 

Katarzyna Rola-Stężycka, Tax Care

kalkulator-kredytu.eu

Search

Categories