pożyczka przez internet
IMIĘ
NAZWISKO
TELEFON
EMAIL
PESEL

Pożyczka pozabankowa czy kredyt w instytucji bankowej? Wydaje Ci się, że Twoja historia kredytowa nie pozwala na kredyt w instytucji bankowej? My myślimy że się mylisz. W pierwszej kolejności sprawdzimy pożyczki w banku, o ile w żadnym banku nie znajdziemy produktu dla Ciebie zaproponujemy pozabankową pożyczkę. Do 5.000 w czasie 10 minut! Dla kredytobiorców z ograniczoną zdolnością kredytową. Również kredyt konsolidacyjny na spłatę zaległych wierzytelności bankowych.

Monthly Archives: Grudzień 2015

Od startu systemu Apple Pay minęło kilka tygodni i wielu obserwatorów rynku gotowych je…

Praca sezonowa norwegia

Od startu systemu Apple Pay minęło kilka tygodni i wielu obserwatorów rynku gotowych jest uznać rynkowy debiut nowego gracza za udany. Impet widać zarówno w tempie wzrostu kart dodawanych do mobilnych portfeli, jak i liczbie banków dołączających do schematu. Do wczoraj nie było jednak potwierdzonych informacji o tym, jak wyglądają zasady współpracy pomiędzy wydawcami kart a Apple. Okazuje się, że gigant z Cupertino zdołał narzucić instytucjom finansowym znacznie więcej ograniczeń niż wydawało się komentatorom.

Do pełnej wersji umowy łączącej bank i Apple dotarł serwis Digital Transactions. Zapisy potwierdzają wcześniejsze doniesienia o, delikatnie rzecz ujmując, niezbyt symetrycznym rozłożeniu praw poszczególnych stron. Na tę nierównowagę zwracali już uwagę co odważniejsi bankowcy. To najbardziej jednostronna umowa, jaką w życiu widziałem powiedział niedawno serwisowi American Banker przedstawiciel Citizens Bank. I zaraz potem dodał Ciekawe, co się stanie, jeśli w przyszłości Apple wróci do banków i zażyczy sobie jeszcze więcej.

Jak zatem działa negocjacyjna siła Apple w praktyce? Najważniejsze zapisy umowy z bankiem-wydawcą można streścić następująco:

Wydawca musi zobowiązać się do udostępnienia w usłudze Apple Pay co najmniej 95 proc. wydanych przez siebie kartnoszących logo danej organizacji (z nielicznymi wyjątkami, jak np. karty podarunkowe. Oznacza to, że faktycznie nie może selekcjonować produktów trafiających do m-portfela ograniczając się np. do najbardziej rentownych kart kredytowych.

Od każdej transakcji kartą kredytową pobierana jest przez Apple opłata w wysokości 0,15 proc. wartości operacji. W przypadku kart debetowych (w największych bankach objętych limitem interchange wynikającym z tzw. poprawki Durbina opłata wynosi 0,5 centa od każdej transakcji. Co ciekawe, opłaty na rzecz Apple pobierają od banków organizacje kartowe.

Banki płacą również za usługę tokenizacji – MasterCard życzy sobie 50 centów od każdego tokena, a Visa 7 centów.

Dwa razy w roku banki muszą przekazać Apple zestawienia transakcji inicjowanych z portfela Apple Pay. Jeśli wyliczenia wzbudzą wątpliwości firmy, ma ona prawo przeprowadzić szczegółowy audyt. Audyt wykonuje zewnętrzny podmiot, a w przypadku gdy ujawnione rozbieżności (na niekorzyść Apple wyniosą więcej niż 5 proc., koszty badania pokrywa bank.

Banki-wydawcy są zobowiązane do przygotowywania szczegółowych zestawień zawierających ponad 30 elementów. Wśród nich pojawiają się m.in. średnia wartość transakcji, udział transakcji w POS i w m-commerce (płatności in-app, podział na operacje w ciężar kart kredytowych i debetowych, lista 100 akceptantów generujących największy obrót. Zestawienia te trafiają, za pośrednictwem organizacji płatniczych, do Apple.

Można powiedzieć, że Apple zdołał zająć pozycję niemal tak silną jak organizacje kartowe. Firmie udało się narzucić własne rules, a w dodatku przychody uzyskiwane z transakcji są bliskie temu, co wypracowują od obu stron rynku (wydawców i akceptantów Visa i MasterCard.

Jednocześnie banki nie mają znaczącego wpływu na to, jakie miejsce zajmą w portfelu – pozycję top of the wallet zajmuje ten produkt, który klient dodał w pierwszej kolejności. W dodatku marka banku zostaje przyćmiona przez logo z nadgryzionym jabłkiem. Jak obliczył jeden z amerykańskich analityków rynku, w procesie instalacji Apple Pay marka technologicznego giganta prezentowana jest 26 razy, a banku dostarczającego kartę tylko trzykrotnie.

Wygląda na to, że firma z Cupertino w ocenie banków wnosi do systemu tak wiele, że zasługuje na liczne przywileje. Znacznie bardziej prawdopodobne jest jednak, że Apple zdołało po mistrzowsku rozegrać etap negocjacji. Grając na strachu przed wykluczeniem z rewolucji w płatnościach i wykorzystując presję czasu firma zdołała przekonać do siebie największe banki. Reszta dołączy podążając ich śladem. Apple chyba znowu udała się sztuka wejścia na nowy rynek i podporządkowania sobie dotychczasowych graczy. Czas pokaże, czy tym razem napotka na poważniejszy opór.

autor: Michał Kisiel

Praca sezonowa 2016

Informujemy, że od dnia 21 listopada 2015 r. zmianie ulega oprocentowanie energoLOKATY 3M…

Ogłoszenia auta osobowe
Informujemy, że od dnia 21 listopada 2015 r. zmianie ulega oprocentowanie energoLOKATY 3M PLUS. Nowo otwierane lokaty oprocentowane będą 3,0% w skali roku.

energoLOKATA 3M PLUS jest lokatą kwartalną o stałym oprocentowaniu. Każdy Klient spełniający warunki promocji może założyć dowolną liczbę lokat, pod warunkiem że suma lokat nie przekroczy 1 mln zł. Minimalny wkład lokaty to 1.000 zł.

Oferta skierowana jest do nowych Klientów Oddziału onLINE neoBANKU.

Ogłoszenia motoryzacja

Jak działają programy afiliacyjne

W dużym skrócie wygląda to tak, że klient odwiedza stronę internetową partnera, na której zapoznaje się z ofertą, później ze strony partnera za pomocą banerów wchodzi na stronę firmy sprzedającej dane towary czy też usługi.

Jeżeli petent wykona określoną akcję, np. złoży wniosek o pożyczkę, założy rachunek bankowy, nabędzie ubezpieczenie w takim przypadku partner zdobywa prowizję na ogół w postaci od kilku do kilkudziesięciu procent ceny zamówienia, udzielonego kredytu, kupionego ubezpieczenia itd. od systemu afiliacyjnego.

Dodatkowy przychód czy stała praca?

Na systemach partnerskich idzie zarobić faktycznie bardzo dużo. Wszystko zależy od zaangażowania i włożonej pracy. Masa osób liczy na prosty zarobek i cała przygoda z programem partnerskim kończy sie na rejestracji bez jakichkolwiek dochodów. Aby zarabiać na programach partnerskich trzeba pracować.

Który system partnerski jest najlepszy?
Bez wątpienia taki, który nie oszukuje, a takie też się zdarzają, taki jaki płaci najwyższe prowizje i taki, jaki odpowiada do naszej strony.

Sprawdź najlepszy program partnerski

Gdy prowadzimy stronę o kociakach nie wstawimy banerów z kontami bankowymi bo nul na tym nie zarobimy, przeciwnie zaś na stronie traktującej o finansach nie umieścicie reklamy karmy dla kociaków.

Search

Categories